5 Lietas ko zināt meklējot darbu Jaunzēlandē

Ja nu es gribu palikt Jaunzēlandē pēc vīzas beigām?

Ir tāda iespēja. Kafejnīca,kurā strādāju ziemā, satiku vienu meiteni, kuru īpašnieki sponsorēja uz gadu. Strādājot kafejncīcas darbu Queenstown’ā, arī var tikt pie sponsora.

Bet to tu noteikti nedabūsi ar fermas darbu, kuru es šeit ļoti spēcīgi promotoj’u. Tas ir tīri sezonāls darbs. Tā kā ja ir domas par palikšanu noteikti prašņā apkārt un varbūt dodies uz vairāk apdzīvotu vietu. Tādā gadījumā man silts ieteikums būtu Wanaka. Tur noteikti ar ir pāris vietas, kur nosponserēs. Ļoti pieprasīti ir vienmēr chef’i, masāžisti un ja tu es medmāsa/brālis tevi satiks ar sarkano paklāju lidostā..

Meklēt darbu uz vietas vai iepriekš?

Neko iepriekš tu nesarunāsi. Tā kā nestreso. Atbrauc, apsties savas opcijas un tad skaties ko gribi darīt un prasi vai ir vajadzīgi darbinieki uz vietas fermās vai bāros. Ja tēmē uz tām kafejnīcām utt, sagatavo CV. Savādāk vienkārši brauc, satiksi citus ceļotājus ar padomiem (ar viņiem mudž JZ) un viss notiksies.

Vai slēpt no darba devējiem faktu ka tev ir vīza tikai uz gadu?

NĒ! Jaunzēlandē ir tik daudz WH ceļotāju tas ir pilnīgi normāli. Viņiem ir vajadzīgi šie īstermiņa darbinieki. Vai nu sezonas dēļ fermās vai tūristīgajā sezonā kafejnīcās. Tā kā tev nav nekas jāslēpj!  Vienīgais.. Latviešiem ir stulbs noteikums ar šo vīzu, ka tu nedrīksti strādāt vairāk kā 3 mēnešu pie viena darba devēja! Ja nu vienīgi kkas nav mainījies pa šo laiku..

Es tādēļ nevarēju palikt strādāt tai kafejnīcā kur pārziemoju,jo īpašnieki sekoja šim noteikumiem. Bet tas ir rets gadījums. Esmu pārliecināta ka kkādā Queenstown’ā darba devēji neapgrūtina sevi ar šo jautājumu. Viņi domā ka visiem ir vieni un tie pašī vīzas noteikumi. Tā kā ja gribi kkur palikt ilgāk par 3 mēnešiem, labāk neminēt. Nekas traks nenotiks.

Vai kafejnīcas darbu ir viegli atrast?

Jā customer service darbus ir ļoti viegli atrast pilsētās. Es nenormāli daudz latviešus satiku Queenstownā, bet man tur nepatika. Ja gribi foršu vietu ziemā un South Island- atkal iesaku Wanak’u. IMG_20150718_105532.jpgBet tur jāierodas laicīgi un bišk varbūt būs jāpacīnas par darbu. Vai piemēram Takaka ir super pilsetiņa vasarā. Uuuun noteikti vēl ļoti daudz super vietas par kurām es nezinu. Pat kkur in the middle of nowhere kā es kalnos, ziemā atradu savu kafejnīcu easy peasy. Tā kā jā. Šie mani ietiekumi ir kalnu-mīlētājiem orientēti.

Ja nu es tomēr gribu laicīgi sagatavoties?

Šeit es atradu savu kafe job’u. Jo diemžēl līdz Wanaka’i nokļuvu sezonas vidū, kad jau bij pārāk daudz ceļotāju un maz darba. Man izbesīja un vienkārši iečekoju šajā website’ā kur vajadzīgi ir cilvēki tūlīt un tagad. Ir vēl pilns ar visādiem website’iem. Bet manuprāt šeit darbs atrodas vis vis ātrāk.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s