Kā iekrāt Jaunzēlandē?

Godīgi sakot es nezinu vai tas ir  iespējams. Labi. Noteitki ir, bet man ļoooti patīk tērēt naudu, tā kā es drīzāk centīšos ieteikt kā galīgi nepalikt tukšā Jaunzēlandē!

Jaunzēlande ir ļoti dārga zeme. Tā ir tālākā vieta pasaulē no jebkurienes! Jā, Eiropa ar nav nemaz tik lēta. Bet kad es ieraudzīju vīna un siera cenas Jaunzēlandē, es gandrīz nopirku biļeti atpakaļ uz mājām.

Un tomēr, es satiku tik daudz ceļotājus, kas gandrīz visu gadu baudīja šo skaisto zemi nestrādājot! Kādā veidā?

  1. Izvairies no hosteļiem

Kā jau minēju simtkārt. Hosteļi un accomodation in general, Jaunzēlandē ir super dārgs. Mēģini izvairīties no hosteļiem cik vien vari!

Pirmo mēnesi  Ziemeļsalā es lēkāju no viena hosteļa uz otru, jo bij jau izveidojies ieradums tā ceļot caur Āziju. Līdz es satiku vienu Amerikāņu čiksu, kurai lai gan nebij mašīna, ceļoja ar telti un par savām nakstmājām izvēlējās kempingu pēc kempinga.

Protams tas nav priekš visiem. Es uz šo avantūru neparakstījos vēl kādu pusgadu. Bet Jaunzēlande ir tik skaista un tik tālu doties un neizbaudīt dabu būtu grēks.

img_20150615_135257

  1. VAN LIFE

Ja gribi bik vairāk komfortu dabūj sev mašīnu! Kā jau 100x minēju, tas ir viss brīnišķīgākais veids kā ceļot un DZĪVOT Jaunzēlandē. Pat cauri gadam ja izvēlies pārziemot Ziemeļsalā!

Mašīna tev dos iespēju strādāt kur vien vēlies un netērēt ne centu uz mājvietu!

Tā kā jā. Ja vēlies Jaunzēlande iekrāt, bēdz prom no pilsētām. Lai gan man ir satikušies arī tādi kas ZIEMĀ dzīvoja savā busiņā Queenstown’ā un turpat pilsētā arī strādāja.

  1. Auto-stops

Ja nu tomēr van-life’s arī neizklausās vilinoši vai arī tev nav tiesību, kā man kad ielidoju Jaunzēlandē- izmēģinu auto stopu. Nav drošākas vietas pasaulē kur ļauties šim piedzīvojumam! Tas ir pilnīgi normāli. Ar auto-stopētājiem mudž. Un tā ir lieliska iespēja kā satikt draudzīgus Jaunzēlandiešu, kas ne vienmēr ir tik vienkārši lielā tūrisma un backpacker’u plūsmas dēļ.

Bet labāk dabūj tās tiesības!

  1. Vai es jau minēju izvairīties no pilsētām?

Man nebij tiesību. Nebij pat teltis sākumā un tuvojās ziema. Man ļooooti patika Wanaka, bet es biju pārāk slinka cīnīties par darbu tur sezonas vidū (mēģini sākt meklēt darbu tur tieši pims slēpošanas sezonas vai vasaras sākumā).

Man arī ļoti gribējās aizbēgt no cilvēliem un līdz ar to nokļuvu Arthur’s Pass ciemā. Super mazs village ar 30 cilvēkiem un krimināli lētu īres maksu.

Es īreju no saviem darba devējiem. Man bij ļoti jauka, SILTA (tas nemaz nav tik viegli pieejams uz Dienvidsalas) istaba par smieklīgu cenu. Tas deva iespēja sekmīgi ietaupīt labu summiņu. Protams arī palīdzēja tas, ka man īsti tādā middle-of-nowhere nebij kur tērēt naudu!

Es pat pamanījos aizņemties slēpes no kolēģēs un slēpot tuvākajā ski-field’ā par brīvu! Uz ko tev aizietu visa peļņa kkādā Quenstown’ā.

img_20150806_174551

Mazākās vietās cilvēki ir jaukāki un izpalīdzīgāki. Kad ir ierobežots laiks, manuprāt, tieši šādas vietas būtiski tev palīdz izbaudīt jaunu valsti. Kamēr citiem pilsētās aizņem mēnešiem izveidot dažas sekmīgas, interesantas un draudzīgas attiecības.

Jaunzēlandieši ir super draudzīgi, bet visam ir mērs. Tur kur ir daudz tūristu (Queenstown), tas draudzīguma līmenis būtiski kritas.

Tā kā jā, varbūt tas izklausās liekulīgi. Bet zināt jaukus un izpalīdzīgus cilvēkus palīz nepalikt tukšā, vai vismaz palīdz atrast piedzīvojumu bez dārgiem starpniekiem.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s