Kā apceļot pus-Austrāliju par mazāk kā $1000

oi0010041Jaunzēlandē es nestrādāju lai iekrātu. Es nostrādāju varbūt kādus 8 mēnešus no gada un tas puslīdz sedza manus izdevumus tur pavadīto laiku (12 meneši).

Tomēr pirms doties atpakaļ uz Eiropu, es protams ļoti gribēju pieturēt Austrālijā. Un man bij palikuši vēl pāris tūkstoši iekrāti Eiropā, mīnus biļete atpakaļ ceļam. Apmēram mēnesi es pabiju Tazmānijā, kur es woof’oju un līdz ar to netērēju naudu (vairāk par to uzrakstīšu nākamreiz). Bet galvu reibinoš ceļojums bij noteikti roadtrip’s no Melburnes uz Perth’i.

Mani ļoti interesēja Austrālijas Dienvid-Rietum krasts. Es gribēju redzēt vairāk Austrāliju pirms emigranti sabūvēja daudzstāvu mājas okeān krastā un nogalināja koraļrīfu. Līdz ar to, ar draugu Melburnē nopirkām mašīnu par nieka $300, bet pietiekami lielu lai sagulētu, nolaižot aizmugurējos sēdekļus. Austrālijā apdrošināšana nav vajadzīga. Līz ar to piedzīvojums varēja sākties.

Protams šis bij super garš brauciens. Nogurdinoš. Dažreiz gulējām kaut kur ceļa malā. Dažreiz bij jābraucu 145km vienkāŗši TAISNI. Nemazākā loka. Bet tas bij pats par sevim neaizmirstams piedzīvojums. Manuprāt tādā veidā, tu patiešām novērtē cik liela un īpatnēja šī zeme ir.

oi0010101Tomēr kad beidzot nokļuvām Esperance’ā, atvieglojums bij viens no tiem nemazākajiem. Beidzot varējām baudīt tās tukšās, idilliskās Rietum-Austrālijas pludmales līdz pat Perth’ei. (kādu dienu es noteikti atgriezīšos lai atklātu Perth’i līdz Darwin’ai).

Austrālijas daba ir tik īpatnēja,  nav vērts pavadīt ne kripatiņas laika pilsētās, kuras nekad nesalīdzināsi ar Europas arhitektūru un vēsturi.

Līdz ar to vislaik gulējām mašīnā. Dažreiz ar burvīgiem skatiem uz okeānu, vērojot kā saule riet Rietumos.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Viss uz ko mums vajadzēja naudu bij benzīns un protams ēdiens. Kuru mēs paši sev gatavojām uz nopirktas plītiņas un nekautrējoties izmantojām parkingos pie nepieciešamības.

Šis ir visforšakais veids kā apskatīt Austrāliju un maksāja ja ne mazāk, tad vismaz tikpat cik mans ceļojums Dienvid-Austrum Āzijā. Kur cenas protams ir zemākas, bet nav tik viegli iegādāties transportu. Izņemot motociklu, un varbūt jāalkst piedzīvojumu vēl nedaudz vairāk, lai uzdrošinātos kempingot zem klajas debess.

Mūsu $300 dolāru vērtā mašīna nolūza tieši manā pedējā dienā Austrālijā. Bet ņemot vērā to cik kilometrus tika nobraukts un to ka tā principā bija mūsu guļvieta vismaz mēnesi, tā mums nokalpoja vairāk kā labi un bij pelnījusi mūs pamest kaut kur uz Perth’es ceļa malas.

3 thoughts on “Kā apceļot pus-Austrāliju par mazāk kā $1000

 1. ivars November 21, 2016 / 11:24 pm

  Tā kā man nupat atteica Aus eVisitor vīzu, jautaju visiem, kas tika iekšā, kā tev tā paveicās dabūt vīzu?

  Bet par citu tēmu – kas vainas kempingošanai DA Āzijā? Mēs sabijām tur dažus mēnešus un nevienu reizi nepalikām hosteļos vai cita veida maksas vietās. Un pa šiem pāris mēnešiem šķiet, iztērējām mazāk kā 1000$ kopā uz trim cilvēkiem.

  Like

  • Ilva November 23, 2016 / 5:49 am

   tu pieteicies tai tūrista vīzai uz 3 mēnešiem vai ne? es jau aizmirsu kā sauca,bet jabūt taipat evisitor.Godīgi sakot, neatceros lai būtu kādas problēmas. Aizsūtīju visu nepieciešamos dokumentus (man šķiet vajadzēja bankas izrakstus) un varbūt ja ne uz reiz,bet pēc kāda mēneša iedeva.
   turpini mēģināt! vīzai var peiteikties cik vien gribi un pēc tam var ielidot uz izlidot Austrālijā gada laikā uz 3 mēnešiem.

   Aaa nē, man nav nekas pret. vienkārši jutos drošāk kempingot kā viena meitene JZ un Ozijā. Malači!

   Like

   • ivars November 23, 2016 / 9:50 am

    pieteicos eVisitor, jā. Neiedeva. Pamēģināju otrreiz pieteikties, uzreiz atteica bez papildus atrunām, balstoties uz to, ka iepriekšējā reizē jau atteikts.
    Nu neko, Austrālija ne tagad.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s