Kā neceļot apkārt Āzijai vai 6 ‘gudrības’ ko esmu izvilkusi no ilgtermiņa ceļošanas

2014-10-25-20-09-55

Kad ar draudzeni nolēmā braukt uz Dienvid- Austrum Āziju, mums likās ka parakstījāmies uz vienu no lielākajiem dzīves piedzīvojumiem.

Āzija asociējās ar netīrību, nedrošību un iedomājos kā kaut ko- ne no šīs zemes.

Bet mūsdienu pasaule ir tik globalizēta, ka nekas no pareģotā protams nepiepildījās.

Backpacker’i bij uz katra stūra. Lonely planet skati pilni ar tūristiem. Neskaitot Javas salu Indonēzijā, steiku un kartupeļus varēja atrast bez jebkādas piepūles.

Lai gan nebijām gluži arī super party-hard meitenes, kas nevarēja vien sagaidīt kad nokļūs līdz full-moon party’jam Taizemē, mēs būtībā ceļojām tik pat akli kā citi backpackeri. No hosteļa uz hosteli, darot vienu un to pašu ko simtiem citu tūristu. Man gan nav nekas pret tiešām skaistām, tūristīgām vietām. Bet lūk ko es darītu citādāk ja man būtu iespēja.

  1. Ceļo lēni

Es zinu visiem ir budžets. Gribās redzēt maksimāli daudz un izmantot savu naudu maksimāli. Bet galu galā, pēc apmēram mēneša jauni dabas skati, lai cik tie nebūtu iespaidīgi, vairs neatsāj lielu iespaidu. Iepazīt jaunus, dažādus cilvēkus ir tas, kas manī modina vislielāko iedvesmu ceļojot.

Kad bijām Ziemeļ Vjetnamā-Sapā. Mūsu gide mums pastāstīja par Rietumnieci, kas strādāja ar šīm dāmām rīsu laukos. Tai mirklī man nebija skaidrs kādēļ. Kādēļ lai gan kāda Vāciete strādātu par brīvu Vjetnamas rīsu laukā?

p1010008-jpg

Bet šij meitenei noteikti bij labāks ieskats par Vjetnamiešu dzīvi, nekā mums divām Latvietēm, kas noīrēja viņas gides servisu uz divām dienām.

Es vienmēr esmu uzskatījusi, ka tikai strādājot var patiešām iepazīt valsti.

  1. Vēlreiz- ceļo lēni

Ceļoti lēni patiesībā nenozīmē ceļot dārgāk. Ja tu nolem ‘woofot’ tai pašā rīsu laukā Vjetnamā, tev ir nodrošināta naktsmāja un garšīgs ēdiens. Plus autentiska pieredze, kā jau minēju. Kas vēl ir vajadzīgs?

Mums likās ka Āzijas ceļojums būs super lēts, bet tagad atskatoties, man ir skaidrs ka varējām ceļot uz pusi lētāk! Ja tikai mēs nebūtu tādā steigā visu ātrāk apskatīt un redzēt, kas automātiski nozīmē, patiesībā tērēt vairāk naudas uz hosteļiem un ēsšanu tūristīgās vietās.

  1. Ceļo viens pats. Arī meitenes!

Man bij prieks pavadīt 4 mēnešu ar savu bērnības draudzeni, tomēr kad esi viens daudz vieglāk satiekas jauni cilvēki un līdz ar to ir vieglāk iekulties aizraujošos piedzīvojumos.

Tieši tādēļ mans Jaunzēlandes ceļojums bij tik svarīgs man. Jo es biju viena pati un vairāk atvērta iepazīt jaunus cilvēkus ar jaunām idejām un veidiem kā ceļot.

Plus tev vairs nav jāpieņem lēmumi ar vēl vienu nogurušu cilvēku. Ja gribi kādu laiku neko nedarīt, tad bez jebkādām diskusijām- neko nedari!

  1. Atrodi jaunu hobiju

Ŗietum-Austrum Āzija is superīga vieta kur izmēģināt jaunus hobijus- sērfings, klinšu kāpšanas, daivings par smieklīgu cenu vai par brīvu!

Izvēlies vienu no vai 1000 citām aktivitātēm un iemācies ko jaunu. Tādā veidā satiksies patiesi iedvesmojoši citi ceļotāji, kā arī vietējie.

Es izmēģināju klinšu kāpšanu ar ko turpināju aizrauties Jaunzēlandē un tādā veidā iepaizinu vienus no foršākajiem cilvēkiem kādi man jebkad ir satikušies.oi0008831

Viens man satikts Angļu puisis pavadīja veselu mēnesi Taizemē kāpjot klintīs. Viņš neredzēja neko citu Taizemē un palaida garām divus lidojumus uz Burmu, bet viņa balsī nebij ne kripatiņas nožēlas.

Less is more.

  1. Tērē pēc iespējas mazāk

Pat tad ja tavs budžets tev atļauj apmeklēt Tai masāžu katru dienu un bukot komfortablu pārceļojumus ērtos autobusos- mēģini ceļot netērējot naudu!

Ja tu mēģini cēļot par brīvu, tev ir vairāk iespējas iekulties īstos piedzīvojumos.

Jaunzēlandē hitch-hikojot agri vai vēlu es vienmēr nokļuvu kādā superīgā vietā ar foršiem cilvēkiem. Man satikās arī Franču pāris kas hitch-hikoja Āzijā! Lūk tas patiešam ir piedzīvojuma gars. Un tas neko nemaksā!

Un labāk ir agrāk nekā vēlāk saprast ka pasaulē ir pietiekami jauku cilvēku, kas labprāt izpalīdz ziņkārīgiem ceļotājiem.

  1. Neplāno

Plānot ir stulbi! Priekš kam? Naudas jautājums?

Labi es saprotu. Protams ka būtu labi zināt ka būs kaut kur iespēja atkal atrast darbu un nopelnīt bik. Tāds bij mans plāns ceļojot pa Āziju. Es zināju ka man ir Working Holiday vīza Jaunzēlandei un man tikai vajadzēja līdz turienei nokļūt lai atkal bik piepelnīties.

Bet es biju pārāk organizēta! Es nopirku biļeti mēnešiem pirms.

Līdz tam es pamanījos pavadīt super nedēļu meditējot, kur man piedāvāja brīvprātīgā darbu nākamajam mēnesim. Bet man jau bija biļete uz Jaunzēlandi!

Es sevi ierobežoju ar savu plānošanu un varbūt palaidu garām ļoti superīgu pieredzi, palīdzot citiem atrast bik ‘mieru’ sevī.

Es zinu biļetes ir dārgākās pēdējā mirklī. Bet tas ir tā vērts. Esi atvērts jauniem piedzīvojumiem. Vai tad tieši tāpēc mēs neceļojam?

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s